Sprawdź promocje!tel.: +48 518 202 170

25. Wonton HV

300,00 zł
W magazynie
SKU
25.Wonton-hv

sieci rybackie wontony hv

Żyłka: 0,20mm
Oko: 36mm
Wysokość: 1,4m
Długość: 42m

Uzbrojenie górne linka pływająca HV.
Uzbrojenie dolne Ołowianka.

Linki pionowe wyznaczające początek i wysokość sieci.
Doskonała sieć do połowu płoci, okoni, drobnych ryb.


Zobacz wszystkie wontony na lince pływającej HV.

Kup teraz zapłać za 30 dniKup na raty 

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ

sieci rybackie drygawice

Wontony na lince pływającej HV są alternatywą do Korkliny, linka ta jest gładka jak sznurek bez żadnych wypukłości, czy wybrzueszeń.
Wontony te są mało plątliwe i łatwe do postawienia.
Wonton na lince Hv umożliwia wielokrotne jej stawianie i wyciąganie bez obaw o poplątanie, nawet w nocy.
Sieć ta nie wymaga odpowiedniego ułożenia na łodzi tak jak jest to w przypadku sieci na korklinie czy pływakach, gdzie zdarza się przełożyć, zaplątać korek lub pływak gdzieś w sieci.

Linka pływająca HV

Wontony jednościenne sieciowe, uchwytujące (skrzelowe) narzędzia stosowane w połowach zastawnych ryb. Wykonuje się je z płatów tkaniny sieciowej. Platy sieciowe obsada się na linkach poziomych-górnej (nadborze) i dolnej (podborze) ze współczynnikiem obsadzania (sadu) u=0,4-0,5, a na linkach poziomych wyznaczających wysokość wontonów ze współczynnikiem u=0,87-0,92. Zapewnia to dużą łatwość wpadania ryb w oczka sieci dostosowanych kształtem do poprzecznego przekroju ciała. Długość wontonów po obsadzeniu zazwyczaj nie przekracza 100m, a wysokości 10m. W zależności od potrzeb stosuje się zestawy od kilku do kilkunastu połączonych ze sobą wontonów. Odpowiednie ich uzbrojenie, czyli rozmieszczenie na nadborze pławów oraz na podborze grzęz, zapewnia prawidłowe rozpostarcie pionowe na określonej głębokości łowiska. Wontony cechuje znaczna selektywność i można nimi łowić ryby pożądanego gatunku oraz rozmiaru, m.in. również dzięki dobraniu odpowiedniej grubości tkaniny sieciowej. Wyróżnia się wontony uklejowe, sielawowe, okoniowo-płociowe, siejowe, sandaczowe, leszczowe i tołpygowe. Płynące ryby natrafiając na mało wyczuwalny i słabo widoczny wonton utykają w oczkach sieci albo zahaczając się wieczkami pokryw skrzelowych lub płetwami. Największą łownością charakteryzują się wontony wykonane z cienkiej żyłki lub z włókna syntetycznego w kolorach ciemnych.

Więcej informacji
Jednostka miary / szt
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:25. Wonton HV
Marwis sieci rybackie 2009-2024 wszystkie prawa zastrzeżone. Całkowite lub częściowe powielanie i kopiowanie zabronione. Ceny i stan magazynowy ulegają zmianie bez powiadomienia. Ceny hurtowe obowiązują tylko przy zakupach przez Internet. W przypadku rozbieżności oferty z podanymi cenami na stronie, ceny obowiązują podane w koszyku.