Wontono-Drygawice 2,0m

Krótki opis

Jadro żyłkowe oko do wyboru 25mm, 30mm, 35mm, 40mm, 45mm, 50mm
Krata żyłkowa oko - tajemnica firmy
Długość 40m lub 80 m

Wysokość 2,0 m

Górna część sieć obszyta na lince plecionej fi 5mm z pływakami
Dolna cząść sieci obszyta na ołowiance nr. 3.0
Dodatkowo linki pionowe wyznaczające początek i wysokość sieci.

Doskonała do połowu szczupaków, linów, karpi, leszczy i innych ryb.

Kup teraz zapłać za 30 dniKup na raty 

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ

sieci rybackie drygawice

-5% rabatu z kodem XMAS
22,00 zł 22,00 zł / mb
W magazynie
SKU
Wontono-Drgawice

Wontono-drygawice trójścienne, sieciowe, oplątujące narzędzie, stosowane w połowach narzędziami zastawnymi. Składa się z trzech płatów tkaniny sieciowej żyłkowej, obsadzonych na wspólnych linkach: podborze, nadborze i dwóch bocznych. Zewnętrzne ściany sieciowe tzw. Kraty ( podrygi ) wykonane są z tkaniny sieciowej żyłkowej o większych oczkach niż jadro w środku. Pomiędzy kratami montowana jest cieńsza tkanina żyłkowa o rozmiarze oczka w zależności od gatunku łowionych ryb od 25mm do 50mm, zwana jadrem. Specyficznie luźno obsadzone jadro sprzyja oplątywaniu ryb siecią. Wontono-drygawice maja długość do 80 m, wysokości 2,7 m.

 

Wontono-drygawice działają podobnie jak drgawice, lecz różnią się materiałem z którego sa wykonane i sposobem ich uzbrojenia. Służą do połowu małych jak i dużych ryb, wpadają też węgorze. Płynąca ryba przechodząc przez pierwsze duże oko kraty natrafia na gęstookie jadro i przeciąga je przez symetrycznie przeciwległe oczko kraty i w ten sposób oplątuje się wytworzoną kieszonką sieciową. Połowy ryb wontono-drygawicami prowadzi się w ciągu całego roku, nierzadko również w zimie pod lodem w głębszych i płytszych partiach zbiorników wodnych.

 

Sieć ta jest dużo bardziej skuteczna niż tradycyjna Drygawica, ponieważ jest w całości wykonana z żyłki co sprawia ją niewidoczną w wodzie i ryby z łatwością w nią wpadają.

 

Wybierając i używając tą sieć na swojej wodzie powodujesz dosłownie ARMAGEDON.

 

PRZEMYŚL ZAKUP TEJ SIEC

Więcej informacji
Jednostka miary / mb
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Wontono-Drygawice 2,0m