Sprawdź promocje!tel.: +48 518 202 170

Łódka podlodowa/letnia

Łódka podlodowa/letnia

Łódka podlodowa do roztawiania sieci pod lodem i w okresie letnim.

Łódka podlodowa i zarazem letnia którą oferujemy pozwala rozstawić sieć w dosłownie w kilka minut pod lodem, i w okresie letnim. Dzięki temu urządzeniu możemy rozstawiać sieci zimą i latem bez koniecz moczenia się czy wypływania na wodę. Łódź podlodowa pozwala szybko i sprawnie rozstawić sieci pod lodem takie jak wontony, drygawice, niewody i inne sieci które stosujemy w rybactwie. Nie musisz kuć wielu dziur w lodzie, żeby przeciągnąć liny i rozstawić sieć. Wystarczy wyciąć w lodzie jedną dziurę, do której wkładamy łódź podlodową z przywiązanym do niej długim sznurkiem odpowiadającym długości sieci. Gdy łódź jest już pod lodem, rybak pociąga za sznurek i uruchamia łódź, wówczas łódź przesuwa się pod lodem na potrzebną odległość, nawet 150m w zależności od grubości linki. Kiedy łódź jest już przeciągnięta na odpowiednią odległość, rybak znowu pociąga za linkę i wyłącza łódź. Wtedy wykówa drugi przerębel i wyciąga łódkę z rozciągniętym sznurkiem. Po tej czynności przywiązujemy sieć za górną linkę ( nadborę) i przeciągamy ją pod lodem, tą czynność możemy wykonać sami lub z kolegą.

Łodzią tą możemy łowić podczas ostrych zim, nawet gdy lód jest metrowej grubości, a śnieg nie pozwala chodzić. Zastanawiasz się jak? Łódka podczas przesuwania się pod lodem skrobie ząbkami o taflę lodu wydając specyficzny dwięk. Nawet podczas połowów nocnych nie ma problemu z jej znalezieniem, ponieważ w łódzi zamontowana jest dioda dająca silne światło.

Do połowów letnich w komplecie znajdują się łopatki które pozwalają również zozstawić sieci w okresie letnim. Łódź dzięki swojej wyporności unosi się na wodzie, a obracające  się łopatki przesówają ją po lustrze wody na drugi brzeg. Po przeciągnięciu sznurka przywiązujemy sieć i przeciągamy ją w lini prostej na drugi brzeg.

 

Zobacz jako Siatka Lista

1 element

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

1 element

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Marwis sieci rybackie 2009-2024 wszystkie prawa zastrzeżone. Całkowite lub częściowe powielanie i kopiowanie zabronione. Ceny i stan magazynowy ulegają zmianie bez powiadomienia. Ceny hurtowe obowiązują tylko przy zakupach przez Internet. W przypadku rozbieżności oferty z podanymi cenami na stronie, ceny obowiązują podane w koszyku.